Kiek laiko vestuvių fotografas sugaišta prie vienų vestuvių

Vestuvių fotografo darbas prasideda gerokai anksčiau nei prasideda vestuvių diena. Šiame straipsnyje nekalbėsime apie visą ilgų metų įdirbį, kurį fotografas turi atlikti, jog įgautų reikiamos patirties, įsigytų tinkamą įrangą, kurią reikia nuolat atnaujinti, sukurti savo internetinį puslapį, užsiregistruotų visuose įmanomuose vestuvių paslaugų teikėjų kataloguose ir rūpintųsi marketinginiais veiksmais, jog būtų pastebėtas klientų. Labiau norisi pakalbėti apie tai kas vyksta nuo to momento, kai būsimi jaunavedžiai jau susisiekia su fotografu, aptaria detales, pasirašo sutartį ir ramiai atsidūsta, jog šis, vienas svarbiausių vestuvių paslaugų teikėjų, jau surastas ir galima užsiimti kitais planavimo darbais.

Visų pirma fotografas sėda prie idėjų. Idėjų būsimai vestuvinei fotosesijai. Nes negalima visų žmonių fotografuoti taip pat, tose pačiose vietose ir tomis pačiomis pozomis. Tradiciniai vestuvių fotografai su odinėmis liemenėmis ir languotais marškiniais visus savo klientus tempiasi į atkaltas vietas Belmonte, Trakuose ar Užutrakio dvare, ten stato vos ne centimetro tikslumu į tas pačias vietas prie sienų, medžių ar upelių ir gali užsimerkę spausti mygtuką, nes ir taip aišku kaip viskas atrodys. Nuotraukos bus tokios pačios, keisis tik žmonės jose. O štai įdomesni fotografai nuolat ieško kažko intriguojančio, naujo, neatrasto ir nematyto. Tai gali būti tiek naujos vietos, tiek ir idėjos, kurios gali būti įgyvendintos tose pačiose vietose, kad ir eiliniame parke, bet viskas sukasi apie tai kaip atrodo jaunavedžiai ir ką jie daro. Siekiant sugalvoti įdomesnių idėjų reikia praleisti nemažai laiko naršant internete, žvalgantis mieste ar ieškant įkvėpimo šaltinių visai nesusijusioje veikloje. Tarkim, idėja pasodinti jaunuosius į kartingus gali kilti tiesiog važiuojant pro kartingų trasą. Žinoma, prieš siūlant idėjas konkretiems žmonėms reikia išsiaiškinti kas jie tokie ir kas jiems patinka, o kas nelabai. Tam, jog neprisiūlyti pozuoti varlių pilnoje baloje, kai jaunoji paniškai bijo varlių ir nualps tik priėjus prie kranto.

Sugalvojus idėjas, jas pristačius jaunavedžiams ir išsirinkus, kurios vertos įgyvendinimo prasideda sekantis fotosesijos planavimo etapas – pasiruošimas ir rekvizito gaminimas ar surinkimas. Dažnai įdomios idėjos reikalauja papildomų elementų, kurie papuošia nuotraukas, o tuos elementus reikia surasti, nupiešti,  pagaminti, nulipdyti ar atspausdinti. Vestuvių fotografas neretai būna žmogus orkestras ir moka daug daugiau nei piešti, bet dažnai organizaciniai sugebėjimai ima viršų. Surasti kas tinkamai pagamins daiktą yra nemažiau svarbu nei mokėti jį pagaminti pačiam. Be daiktų gamybos dar laiko užima ir lokacijų derinimas, jų nuoma, apžiūra ir laiko jose sudėliojimas. Vestuvių dieną laiko yra nedaug, nervai įtempti, tad daug saugiau yra aplankyti norimas fotosesijos vietas prieš tai, apsižvalgyti, pakalbėti su savininkais (jeigu tokie yra), pasidaryti testinių kadrų ir vestuvių dieną būti tinkamai pasiruošus, o ne žioplinėti atvažiavus į naują vietą arba išvis rasti ją uždarytą, nes tarkim ji savaitgaliais nedirba.

Pačią vestuvių diena kaip ir aišku ką fotografas veikia – jis fotografuoja viską kas juda, o kas nejuda tai pajudina ir fotografuoja. Nuo ankstyvo pasiruošimo valandų iki kito ankstyvo ryto, kai svečiai jau knapsi prie mišrainių lėkščių, o šokių aikštelėje dūmų daugiau nei šokėjų.

Po vestuvių pats imliausias laikui darbas yra nuotraukų tvarkymas. Įprastai vestuvių fotografai pateikia apie 300-400 nuotraukų iš visos vestuvių dienos, tas skaičius žinoma varijuoja priklausomai nuo lokacijų, idėjų bei svečių skaičiaus. Tiek nuotraukų suretušuoti užtrunka nuo savaitės iki dviejų, priklausomai kaip fotografas moka planuoti savo gyvenimą. Yra tokių, kurie nesugeba per 6 mėnesius atiduoti nuotraukų, nes laisvų nuo fotografavimo metu mėgsta pagulėti, o ne sėdėti prie kompiuterio arba turi kitą, neretai ofisinį darbą, kuris išsunkia visas jėgas ir vakarais lieka laiko tik alui, o ne vestuvių nuotraukų tvarkymui. Kiti fotografai dirba profesionaliau ir nuotraukas pateikia per 3-4 savaites po vestuvių dienos. Toks terminas yra laikomas normaliu. Dar dažnas fotografas mėgsta iškart po vestuvių, kitą dieną, atsiųsti jaunavedžiams kelias sutvarkytas nuotraukas, kurias jaunieji įsideda į socialinius tinklus keisdami savo statusą juose ar tiesiog norėdami visiems parodyti kaip smagu yra tuoktis.

O vestuvių fotografas, padaręs laimingais dar vienus klientus, nemiega ant laurų, o tęsia darbus toliau.

Vestuvių fotografas – https://tasfotografas.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *